اخبار و رویدادها

مدیر علمی پروژه واکسن نورا:

واکسن نورا آنتی بادی خنثی‌کننده بسیار قوی در بدن ایجاد می‌کند

واکسن نورا آنتی بادی خنثی‌کننده بسیار قوی در بدن ایجاد می‌کند
مدیر علمی پروژه واکسن کرونا نورا گفت: نتایج مراحل اول و دوم کارآزمایی بالینی واکسن نورا نشان می‌دهد این واکسن آنتی بادی خنًثی کننده بسیار قوی در بدن ایجاد می‌کند.

به گزارش ایمنا، جعفر سلیمیان اظهار کرد: میزان دقیق اثر بخشی واکسن نورا در مرحله سوم کارآزمایی بالینی، به زودی مشخص و به اطلاع مردم رسانده خواهد شد.

این ایمونولوژیست در پاسخ به این سوال که میزان ماندگاری آنتی بادی واکسن نورا در بدن چه مدت است؟ گفت: هرچند ماندگاری دقیق واکسن نورا در حال بررسی است، اما تیتر آنتی بادی مناسب داوطلبان مرحله اول کارآزمایی بالینی تا چهار ماه وجود داشته است.

مدیر علمی پروژه واکسن نورا ادامه داد: تعیین زمان دقیق این موضوع نیاز به زمان بیشتری دارد به عبارتی این بررسی در زمان شش ماه بعد از تزریق واکسن باید صورت گیرد که در حال انجام است.

سلیمیان گفت: نتایج بررسی‌ها نشان می دهد ماندگاری آنتی‌بادی های ضد کرونا در اغلب واکسن ها حدود چهار ماه است و محافظت مناسب از بدن ایجاد می کند.

با تکمیل واکسیناسیون خود را در برابر اومیکرون محافظت کنید

مدیر علمی پروژه واکسن نورا توصیه کرد که مردم واکسیناسیون خود را کامل کنند و با این کار خود و خانواده شان را در برابر اومیکرون محافظت کنند.

وی با تاکید براینکه هموطنان حتماً دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کنند، گفت: هموطنان واکسیناسیون را باید جدی بگیرند. منتظر واکسن خاصی نباشند و این کار را در اسرع وقت انجام دهند.

این ایمونولوژیست تاکید کرد: بعد از انجام کامل واکسیناسیون شاهد روند کاهشی میزان بستری و مرگ و میر هستیم.

وی ادامه داد: این موضوع مورد تایید مجامع علمی بین المللی و داخلی قرار گرفته است و به همین دلیل، هموطنان در تزریق واکسن کرونا به خصوص دوز سوم، اصلاً تردید نکنند.

گفتگو با کارشناس