Image

تولید شرکت پلاسما درمان سرو سپید

واکسن نورا

واکسن پروتئینی نوترکیب  بر پایه آنتی ژن قسمت متصل شونده ویروس کووید-19  (RBD)

  1. ویال حاوی ۰٫۵میلی لیتر سوسپانسیون استریل
  2. ویال حاوی ده دوز ۰٫۵میلی لیتر سوسپانسیون استریل
  • واکسنی که در دست دارید برای جلوگیری از ابتلا به بیماری کووید- ۱۹بر پایه پروتئین نوترکیب RBD تهیه شده است.
  • استفاده از این دارو طبق دستورالعمل های وزارت بهداشت و درمان و یا تجــویز پزشک انجام می پـذیرد. لطفا از تجویز بــدون مجــوز خودداری شود.
  • در صورت مشاهده هرگونه عارضه جانبی با پزشک یا داروساز مشورت کنید. ممکن است عارضه جانبی مورد مشاهده در برگه راهنما ذکر نشده باشد.
Image

چرا واکسن نورا ؟

با همه گیری بیماری کرونا در سطح جهان بسیاری از موسسات تحقیقاتی واکسن سازی در سطح جهان به پژوهش در زمینه دستیابی به فناوری ساخت و تولید واکسن موثر علیه این بیماری مهیب پرداختند. شرکت دانش بنیان پلاسما درمان سرو سپید به همراه دانشمندان و محققان دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله آغاز به مطالعه و تحقیق نمودند. ثمره ی این تحقیقات تولید واکسن بر مبنای پروتئین نوترکیب به نام واکسن نورا بوده است. واکسن مذکور بر پایه آنتی ژن قسمت متصل شونده ویروس کووید ۱۹ می باشد. در مرحله پیش بالین قدرت ایمنی زایی و همچنین سلامت واکسن نورا در حیوان آزمایشگاهی با موفقیت به اثبات رسید. کلیه مراحل ساخت واکسن تحت نظارت کامل و دائم واحدهای کنترل و تضمین کیفیت، مورد تایید سازمان غذا و دارو صورت پذیرفت تا از سلامت اثربخشی واکسن به طور کامل اطمینان حاصل گردد. پس از ارزیابی های کمی و کیفی سازمان غذا و دارو بر روی واکسن نورا و بعد از اخذ مجوز کمیته اخلاق در پژوهش های وزارت بهداشت کارآزمایی بالینی در سه فاز انجام شد و این مراحل با موفقیت به پایان رسید . نتایج این کارآزمایی ها حکایت از سلامت ، بی خطر و موثر بودن این واکسن داشت و در افراد واکسینه شده تیتر بالایی از آنتی بادی خنثی کننده مشاهده شد. واکسن نورا موفق به دریافت مجوز مصرف در تاریخ 16 اسفند ماه 1400 گردید و وارد سبد واکسیناسیون کشوری گردید.طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی و متخصصین این امر با آغاز پیک جدید ابتلا به بیماری کرونا ، برای تزریق دوز یادآور که شامل دوز سوم و چهارم می باشد .
Image
بهترین واکسن های مورد انتخاب واکسن هایی هستند که بر پایه پروتئین نوترکیب می باشند از جمله این واکسن ها میتوان به واکسن نورا اشاره کرد زیرا :
به عنوان دوز بوستر (یادآور) موجب افزایش تیتر انتی بادی حفاظت بخش در 100% افراد و پایداری این تیتر حداقل تا 4 ماه پس از تزریق
با افتخار واکسن نوترکیب نورا صد درصد ایرانی می باشد (با شناسنامه ی با اصالت وکاملا ایرانی)
واکسن نوترکیب نورا بدون هیچ گونه عوارض جدی و کاملا بی خطر
دارای کیفیت بالا و خاوص 100 درصدی پروتئین نوترکیب
افزایش چشمگیرتیتر آنتی بادی با تزریق یک دوز یادآور
استفاده ازتکنولوژی پیشرفته در فرایند تولید و تخلیص وفاقد هرگونه ناخالصی
قابلیت مهار سوش های جهش یافته ‌‌ی ویروس کرونا

موارد منع مصرف:

1- بر اساس مطالعاتی که تاکنون انجام شده و مجوزهای صادره ، واکسن نورا را میتوان به افراد ۱۸ سال به بالا تزریق نمود. بدیهی است تزریق آن به افراد زیر ۱۸ سال پس از پایان مطالعات و تکمیل پایانی و در نهایت اخذ مجوزهای قانونی امکان پذیر خواهد بود.
 2- تزریق واکسن نورا برای افراد با سابقه ی حساسیت شدید (شوک آنافیلاکسی) به هر یک از اجزای سازنده آن ممنوع می باشد. 
3- تزریق واکسن نورا در دوران بارداری و شیردهی تا پایان مطالعات و تکمیل اطلاعات و در نهایت صدور مجوز قانونی ممنوع می باشد.

تداخلات دارویی:

هیچ گونه تداخلات دارویی برای واکسن نورا تاکنون ذکر نشده است.

آیا واکسن نورا بر روی سوش های جهش یافته موثر است ؟

اگرچه تمامی انواع واکسن های کووید ۱۹ که در سراسر جهان مجوزاضطرار دریافت نمودند با تمرکز بر ویروس چینی (ووهان) ساخته شده‌اند اما بررسی ها نشان داد واکسن نورا به میزان قابل توجهی برسوش های جهش یافته از جمله امیکرون بسیار موثر بوده است.

مجوز ها

مجوز فاز اول بالینی

مجوز فاز دوم بالینی

مجوز فاز سوم بالینی

گفتگو با کارشناس